Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.května 2012

Běh Kamenickým Šenovem.

Květen se nám pěkně rozběhl. V necelé třetině máme za sebou již několik závodů a tak musíme pokročit i v komentářích. Informace z výpravy na jih Čech do Starého Města pod Landštejnem a do Strakonic se připravují a v nejbližší době s objeví (stále čekáme na výsledky ze Strakonic) a tak dnes přicházím s komentářem z běžeckých závodů v Kamenickém Šenově.

Tradičně, ale netradičně na jiných tratích jsme startovali na 10.ročníku Běhu Kamenickým Šenovem, který pořádá náš spřátelený biatlonový klub z Manušic. Tratě letošního jubilejního ročníku byly přemístěny přímo do centra města, kdy se běhalo po náměstí a uličkách v nejbližším okolí. Trať hlavního závodu na 6 km pak vedla ve třech okruzích dolů a nahoru přes střed města a přilehlé parčíky. V krásném svátečním počasí se na start postavilo 144 závodníků a závodnic a náš dvacetičlený sportovní tým vybojoval hodně dobrých sportovních výsledků.

100_6138.jpg

O vítězství v kategorii žákyň do 9 let bojovaly do posledních metrů Veronika Bártová a Denisa Mikeschová, když nakonec vítězství patřilo posledně jmenované. Vítězství si připsal i Tomáš Trpišovský mezi juniory. Druhá místa obsadili Vojta Hois v žácích do 7 let, Jirka Havel a Denisa Švirlochová v žácích a žákyních do 11 let, a Matěj Řízek v mladších žácích. Třetí místo ukořistila Áňa Trpišovská ve starších žákyních. Těsně pod stupni na nepopulárním čtvrtém, ale přesto velmi dobrém místě skončili Lucie Havlová, Eva Fialová, Jan Válka a Zdeňka Švirlochová.

Zbytek května nás nyní čeká pořádná porce několika regionálních závodů v letním biatlonu a pak hned na začátku června začínají celostátní soutěže Českého poháru.