Jdi na obsah Jdi na menu

Další víkend na běžeckých závodech.

Doba pokročila, je listopad, ale my stále v rámci přípravy jezdíme na různé běžecké přespoláky. Sníh jsme sice už viděli i u nás v nížině, ale jen symbolicky, na lyže jsme se nepostavili (to zvládli např. Roveři v Jáchymově).

Uplynulý víkend jsme tedy i přes značnou marodku zejména u dětí startovali na Běhu labským údolím a Běhu kolem Doubravky. Běh Labákem se stratem v Dolní Žlebu byl určen spíše těm starším, protože délky tratí se pohybovaly od 4 do 16 km.

Účastníci Běhu Labským údolím

Náš tým čítal osm závodníků. Na osmikilometrové trati si mezi dorostenci připsal vítězství Jan Válka a v hlavním závodě na 16 km byl naším nejlepším Igor Gálus, který doběhl na šestém místě. Na Doubravce v Teplicích se představilo zase naše žactvo. Zde v nabité konkurenci zajména z řad atletů a lyžařů dopadla nejlépe nejzkušenější závodnice  Áňa Trpišovská, která obsadila osmou pozici. Ostatní také bojovali a většinou získali umístění ve druhé desítce.

V listopadu ještě počítáme se startem na několika bězích, které vyvrcholí námi pořádaným Během na Chlum (sleduj na zvláštních stránkách - online přihlášky - soupisky atd.) 25.listopadu 2012. Pak již budeme očekávat, kdy se v letošní zimě poprvé svezeme na lyžích.