Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní část letní sezóny začala.

Letos již podruhé jsme zavítali na jih Čech do naší oblíbené destinace Starého Města pod Landštejnem. Místní klub zde tentokáte pořádal 1.kolo Českého poháru v letním biatlonu pro všechny kategorie od žactva po veterány. Prezentovalo se zde více než 300 sportovců , mezi kterými nechybělo ani 19 našich zástupců.

Prvním závodem byl sobotní vytrvalostní závod ve kterém se nejdříve ukázaly malorážky. Vzhledem k silným větrným poryvům se celé startovní pole dost trápilo se střelbou, což se nevyhnulo ani našemu týmu. Nejlepší střelbu z našich závodníků nakonec předvedla Lada Nebeská, která ve svém závodě obsadila třetí místo. Těsně pod stupni vítězů zůstali Tomáš Fúsek na 4.místě a Milan Novotný s Martinem Přibylem, kteří shodně obsadili 5.místo ve svých kategoriích. Do desítky se ještě v nabitých kategoriích vešli Eva Vaňková (7.místo), František Rychnovský a Jan Válka (oba 8.místo), Áňa Trpišovská (9.místo) a Vlasta Stránský a Natka Bártová (oba 10.místo).

100_6254.jpg

V neděli byl na programu rychlostní závod. Větrné poryvy se uklidnily a střelba, zejména u malorážky se zlepšila. První letošní vítězství z Českého poháru pro náš klub si v deštivém závodě připsal Tomáš Fúsek mezi muži C. Stříbro po zlepšeném běžeckém výkonu patřilo Martinovi Přibylovi mezi juniory a svůj sobotní bronz obhájila Lada Nebeská mezi juniorkami, když na vítězství jí scházelo pouhých jedenáct vteřin. Do desítky ještě patřili Milan Novotný (5.místo), Áňa Trpišovská (6.místo), Eva Vaňková a Jan Válka (7.místo) a Dan Pohlreich (10.místo).

I ostatní naši závodníci podali bojovné výkony. Vyzdvihout lze 16.místo letošního nováčka Matěje Řízka v sobotním závodě v nejsilněji obsazené kategorii žáků B (38 závodníků), Terezu Henzlovou za nejlepší střelbu z našich závodníků (za celý víkend minula pouze jednou) a i první nulovou střelbu dalšího našeho nováčka Matouše Rychnovského.

Teď naše závodníky čeká za čtrnáct dní regionální závod v Ludvíkovicích a hned týden nato další ostrý start na 2.kole Českého poháru v Bystřici pod Hostýnem.