Jdi na obsah Jdi na menu

I. patro, II. patro, …, XI. patro, šok že jsem teprve v XI. patře a už nemůžu, …, ťap, ťap, ťap, … XX. patro. A pak znova …

V nedělní odpoledne lze sportovat i v teple paneláku, venku pořádná “kosa“, zima letos dorazila o něco dřív než obvykle. Nešlo o ledajaký panelák, ale o nejvyšší panelák v Teplicích. Výzvu jakou jsem prozatím nezkusil – běh po schodech – nešlo odmítnout. Startovalo se z klubu Božák v Teplicích umístěného v suterénu v půlminutových intervalech. Závodníky čekalo 20 pater. Po půlhodince se běželo to samé. Součet obou časů dal výsledný čas. Akce se zúčastnilo 71 závodníků.

Po nečekaném úspěchu v sobotním výběhu na  Pastýřskou stěnu jsem zvolil podobnou taktiku – “napálit” začátek, nesledovat, ve kterém jsem patře a pak vydržet jak to půjde. V prvním běhu jsem dosáhl na 11 místo, ve druhém jsem byl o vteřinu lepší, což stačilo na celkové 10 místo. 20 pater jsem zdolal během za 2 minuty 26 vteřin a 3 desetiny v prvním běhu. Ve druhém běhu jsem vystartoval trošku s rozvahou a čas jsem vylepšil o jednu vteřinku ;o)

V  soutěži tříčlenných týmů jsme společně s Jirkou Vlčkem a Veronikou Vágnerovou ze Spony Teplice vybojovali vítězství o dvě vteřiny před druhým týmem v pořadí. Náš celkový čas byl 15 minut, 28 vteřin. Více na http://milesovka.info/Bozak.html . Hodně  vůle nejen do běhání přeje