Jdi na obsah Jdi na menu

Jihočeská odyssea

Poprvé v nové sezoně jsme vyrazili na celý víkend pryč z Jílového. Důvodem našeho výjezdu byly závody v jižních Čechách, konkrétně Starém Městě pod Landštejnem a Strakonicích. Odjezd byl z důvodu pracovních povinností posunut až na pozdní odpoledne. Odjížděli jsme kolem čtvrté hodiny z Jílového v poměrně hojném počtu. Cesta byla náročná, protože začínal prodloužený víkend a Pražáci se rozjížděli po republice. Cestování si nejvíc zpříjemňovala Eva, která stále vymýšlela nějaké kraviny od různých her až po otravování jiných účastníků provozu.

Sobotní program začínal poměrně brzičko ráno, kolem osmé hodiny začínal nástřel. Během nástřelu dát ještě do kupy štafety na odpolední závod byl vážně oříšek. Nakonec se ale povedlo a do štafet se dostali všichni co mohli běžet, včetně Míry a Gábiny. Ale ještě zpět k vytrvalostnímu závodu, ve kterém se starší potáceli trochu se střelbou. V konečných výsledcích jsme získali dvě první místa v podání Martina Přibyla (1,1,1,1) a Honzy Války (4,3,4), tři druhá místa, která získali Veronika Bártová (0), Dan Pohlreich (5,5,3) a Lada Nebeská (3,3,2,2) a nakonec jedno třetí místo vybojoval Miroslav Bárta (3,0,2). Odpolední štafety se nesly v uvolněnějším duchu, celkem pod KB Jílové startovalo šest štafet, ve kterých byli i vypůjčení závodníci ze Strakonic, Jindřichova Hradce a Vyškova a dva rodinné klany Bártovi vs. Trpišáci. Výsledky se snad časem objeví… Po závodě si část pochutnala na večeři v Cyklocampu a část si upekla nějaký ten buřtík na grilu.

V neděli ráno jsme vstávali ještě dříve než předchozí den. Byl před námi ještě přesun ze Starého Města do 130 kilometrů vzdálených Strakonic, kde nás čekal slušně přizpůsobený krosový areál. Tentokrát nestartovali všichni, protože střelnice byla pouze pro vzduchovku, tak se na start postavilo samozřejmě celé družstvo vzduchovky, Hans, Dan a Trpi. Po závodě to bylo se zpracováním výsledků kapku složitěší, ale vše se dalo do pořádku a dokázal bych si zde v budoucnosti představit i letní Mistrovství žactva. Výsledky snad budou později na biatlon.cz. Cestou domů jsme ještě schytali pořádnou sprchu, která se nám naštěstí celý víkend vyhýbala. Díky všem zúčastněným za pěkný víkend.