Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosy na sněhu, Neuner a Šlesingr, ale i medaile.

Tak stručně jako v nadpisu by se dalo představit naše vystoupení v Novém Městě na Moravě. To týden po světovém poháru hostilo 2.Český pohár v biatlonu a současně 1.Středoevropský pohár.

Národní výběry Polska, Slovenska, Ukrajiny, Estonska, Běloruska a České republiky a mezi nimi i náš malorážkový tým. Vzhledem k tomu, že jsme oproti ostatním týmům startovali takřka z nuly s minimem najetých kilometrů, připadali jsme si jako kokosy na sněhu a velké cíle jsme si nestanovili. Cíl dojet a soustředit se hlavně na střelbu se takřka podařil, jen Tomáš Trpišovský předvedl pád ála Šlesingr a musel po první střelbě odstoupit. Další kuriozitu pak předvedl Adam Přibyl, kdy zopakoval Magdalenu Neuner z uplynulého týdne a svou nejlepší střelbu poslal do vedlejšího terče. Tak to by byla ta první polovina nadpisu.

100_5442.jpg

Nyní k té druhé. Je potěšitelné, že i s minimem kilometrů dokázal Milan Novotný zabojovat mezi muži B a získal v sobotu třetí místo a v neděli svou kvalitu potvrdil čtvrtým místem. Závody byly současně akademickým Mistrovstvím ČR a tady jsme zabodovali 1.místem Lady Nebeské a 3.místem Adama Přibyla. Dobře zabojovali i naši další veteráni - Frank Braatz mezi muži C obsadil 5. a 6.místo. Do desítky se dostali i muži B - František Rychnovský 2x 9.místo) a Igor Gálus (10.místo).

Luboš