Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovský závod žactva - Jablonec nad Nisou

Poslední únorový víkend jsme strávili v zasněženém Jablonci nad Nisou. Závodily zde Natka a Aňa v mistrovském závodě v biatlonu.

p1030767.jpg

V sobotu byl na programu rychlostní závod a štafetový závod dvojic. Obě děvčata skončila ve druhé polovině startovního pole v místech, kde jsem je osobně očekával. Aňa na 15., Natálka na 17. místě, obě s jednou chybnou ránou.

V odpoledním závodě štafet děvčata příjemně překvapila, protože z celkového startovního pole skončila naše štafeta na 5. místě (kdy jsem je osobně očekával o dvě příčky horší). Tím nám udělaly velikou radost, protože na svých úsecích dosáhly lepších výsledků než v dopoledním závodě.

Atraktivním zpestřením sobotního závodu byl v polední pauze trénink našich úspěšných reprezentatnů z MS NMNM. Přišli mezi nás Ondra Moravec, Jarda Soukup i Gabča Soukalová. Při tomje na střelnici samozřejmě doprovázeli i jejich trenéři Ondra Rybář a Jindra Šikola.

p1040095.jpgp1040172.jpg

V neděli jsme zakončili letošní sezónu závodem s hromadným startem klasickou technikou. Přestože se nám podařilo dobře namazat lyže na soupání a střelby obou děvčat byla stejně dobré jako v sobotních závodech, přesto není jejich fyzická výkonnost v porovnání se zbytkem startovního pole na takové úrovní, aby dokázaly zabránit propadu o zhruba dvě příčky. Zde se výrazně projevily rezervy, na které se chceme v příštích přípravných obdobích zaměřit.

Protože je nám v posední době hodně nasněžilo, budeme chít využít možnosti lyžovat po co nejdelší dobu, abychom se stále soustředili na techniku a vytrvalost, a mohli to zúročit v příští biatlonové sezóně.

                                                                                                                        Míra