Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrat úspěšného závodníka, aneb trenér tím nejlepším příkladem.

Prvím závodem letošního roku bylo Mistrovství ČR v biatlonu dorostu, juniorů a veteránů v Jablonci n.N., které bylo současně i 1.Středoevropským pohárem a zúčastnili se ho i reprezentanti z Polska a Slovenska.

Vzhledem k špatným letošním sněhovým podmínkám v naší lokalitě je potěšitelné, že hned v úvodu roku prodlužujeme období od roku 2006 bez přestávky, kdy některý z našich závodníků získal titul Mistra ČR. Letos se to podařilo hned dokonce dvakrát současnému trenérovi žactva a bývalému úspěšnému reprezentantovi Miroslavu BÁRTOVI, který v kategorii mužů B zvítězil jak v sobotním rychlostním závodě, tak v nedělní stíhačce.

100_7415.jpg

B L A H O P Ř E J E M E    !!!

Určitě to bude dobrý příklad a motivace pro naše mladé závodníky. Z dalších našich závodníků si zaslouží pochvalu letoší nováček mezi malorážkou Eva Vaňková, která se v sobotním závodě vytáhla a obsadila mezi dorostenkami páté místo, vteřinu od čtvrtého a necelou půl minutu od medaile. Mezi muži B dobře sekundoval vítěznému Mirkovi další z našich veteránů František Rychnovský, který dojel na 6.místě. Do desítky se zařadila i naše zahraniční akvizice mezi muži C Frank Braatz, který dojel na 9.místě. Nejtěžší situaci měli měli Jan Válka mezi staršími dorostenci a Martin Přibyl mezi juniory, kteří v nejobsazenějších aktegoriích museli bojovat s nejlepšími výběry Čech, Slovenska i Polska.

Nedělní počasí pak bylo odměnou pro všechny zúčastněné. Teplota pod nulou, modrá obloha a slunce - tak bychom si to přáli i v nastávajících dalších soutěžích a třeba hned za týden na Českém poháru žactva v biatlonu v Nové Vsi u Rýmařova.