Jdi na obsah Jdi na menu

Obhajoba se podařila.

Přesně před rokem získala na Mistrovství ČR v letním biatlonu v kategori juniorek ve sprintu ve Starém Městě pod Landštejnem svůj pátý mistrovský individuální titul. Tuto sobotu v Letohradě své loňské vítězství zopakovala a prodloužila tak naši nepřetržitou šňůru zisku letních mistrovských titulů, která trvá již od roku 2006.

B L A H O P Ř E J E M E  L A D Ě   N E B E S K É   ! ! !

Letošního Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých jsme se zúčastnili v početné výpravě jedenácti našich reprezentantů. Konkurence však byla velice těžká, protože se na startu představilo 160 nejlepších závodníků včetně našich juniorských zimních reprezentačních výběrů.

V sobotním sprintu se nedařilo jen Ladě, ale i dalším našim závodníkům. Mezi nejstaršími muži bojoval až do posledních metrů o titul i Tomáš Fúsek, v posledním kole však podlehl mohhutnému finiši nejzkušenějšímu závodníkovi a držiteli 38 mistrovských titulů Josefovi Vavřičkovi z Karviné a obsadil tak druhé místo. Junioři měli ve své katagorii nejsilnější obsazení, když se zde představila většina členů juniorského zimního reprezentačního výběru. Jedinným,kdo se mezi tyto takřka profesionály dokázal dostat byl Martin Přibyl, který obsadil páté místo. Adam Přibyl pak doběhl na 12.místě a Tomáš Trpišovský obsadil 14.místo. Mezi muži B jsme měli také svá tři želízka, ale v nabité konkukerci bylo těžké se prosadit. Milan Novotný obsadil osmé místo, Igor Gálus 10.místo a František Rychnovský doběhl patnáctý. Svůj první start na Mistrovství ČR proměnila Zdeňka Švirlochová v jedenácté místo mezi ženami B. Nedařilo se Janu Válkovi mezi dorostenci B, když zaostal zejména v běžecké části. To si však vynahradil v odpolední štafetě dvojic, když společně se Štěpánem Janíčkem z Třebíče získal třetí naší medaili  z tohoto Mistrovství za třetí místo. Ostatní naši závodníci ve štafetách v nabité konkurenci na medailové pozice nedosáhli.

V neděli byl pak na pořadu stíhací závod. Ne všem našim sportovcům vyšel podle představ a v neděli nám medaile necinkla. Nejlépe dopadl Martin Přibyl, který se posunul na 4.místo. Z medailové pozice spadl na páté místo v poslední střelecké položce Tomáš Fúsek. Lada Nebeská nebyla v optimálním rozpoložení a i špatná střelba ji odsoudila na sedmé místo. Osmou pozici obhájil Milan Novotný, Igor Gálus se posunul na deváté místo a František Rychnovský zaznamenal posun na 12.místo. Adam Přibyl také obhájil 12.místo. Ostatní naši se hůře porovnali s atmosférou stíhacího závodu a skončili v závěru startovního pole.

Celkově lze naše vystoupení na Mistrovství ČR hodnotit pozitivně a všem našim sportovcům chceme tímto poděkovat za odvedené výkony.