Jdi na obsah Jdi na menu

Počasí a my - ovládli jsme Pastýřák.

Tradiční 47.ročník nejstaršího Běhu do vrchu na Pastýřskou stěnu v Děčíně je za námi. Letošní ročník měl dvě specifika. Tou první bylo počasí, které letos poprvé představilo svou zimní podobu - teplotu na hranici nuly a sníh s deštěm. S těmito nástrahami počasí se museli vypořádat všichni závodníci a to jak dětských kategorií, které běhali na kratší trati 340m, tak všichni ostatní, které čekalo 870 m s převýšením 110m.
Nejlépe se dá říci si s tímto závodem právě poradili zúčastnění sportovci z našeho klubu. V žákovských kategoriích jsme získali dvě vítězství díky Majdě Trajerové (starší žákyně) a Denise Švirlochové (mladší žákyně). Na trati hlavného závodu jsme pak opanovali několik dalších kategorií. Mezi dorostenci (i když oficiálně závodil za starší žáky) byl Vlasta Stránský na 2.místě (celkově 14.místo), Zdeňka Švirlochová zvítězila mezi ženami. V hlavní kategorii mužů pak vítězství získal náš Martin Přibyl, který však v rámci Děčínského běžeckého poháru startuje pod hlavičkou ASK Děčín a všechno korunoval třetím místem v této kategorii další náš závodník Igor Gálus.