Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro žákovské kategorie už letošní biatlonová zima skončila

   I dnes, v neděli 26. února, jsme navštívili jablonecké Břízky k poslednímu závodu s hromadným startem. Již ranní cesta do Jablonce nad Nisou byla malým dobrodružstvím, když nám stejně jako nesčíslně krát před tím Svatý Petr nadělil misty až 10 cm nového sněhu. Dobrou zprávou je, že jsme se s tím zase dobře vyrovnali a na závodiště dorazili dle časového plánu. Dnešek byl pohodovvým dnem při nástřelu i mazání. Zbývalo jen vystartovat a úspěšně projet celým závodem.

   První z našich startovala Natálka. Po startu se držela v první polovině startovního pole. Smůlu měla v Bocově dolíčku, nejnižším bodě trati, kde si nedobrovolně ustala na bílé peřince a musela znovu získávat potřebnou rychlost. Ač poměrně otřesena, dokázala se dobře vrátit do závodu a s dnešní bezchybnou střelbou se prosadila na konečné 9. místo. Škoda toho pádu. I přesto jsem nejen já s jejím výkonostním růstem v průběhu sezóny velice spokojen a věřím, že si všechny získané zkušenosti donese i do přístí zimy.

mcr-jablonec005-1.jpg

  Eva Vaňková dnes měla potvrdit svou výkonnost kolem 10. místa. Dobře odstartovala a stejně jako Natka se držela v popředí. Čáru přes rozpočet nám ale udělaly její vleklé svalové problémy, které ji značně omezovaly ve výkonu. Přesto dokázala vybojovat s velice dobrou střelbou (1 trestné kolo) konečnou 11. příčku.

mcr-jablonec007.jpg

   Co nakonec? Zimní sezóna v biatlonu pro rok 2011/2012 skončila. Zúčastnili jsme se závodů Českého poháru, Olympiády dětí a mládeže i Mistrovsví České republiky. Někteří závodníci se dokázali v průběhu několika měsíců výrazně posunout, stejně jako se někteří moc neposunuli anebo neměli zájem něčeho dosáhnout.Už teď však nastal čas připravovat se do dalších závodů na příští období, proto věřím, že se ještě několikrát sejdeme na lyžařských trénincích.

těším se Míra