Jdi na obsah Jdi na menu
 


První soutěž roku 2012 je za námi.

Souboj s přírodou, i tak by se dalo nazvat 1.kolo Českého poháru žactva v biatlonu jehož jsme byli pořadateli.

banner_nmvkh-kopie.jpg

Všichni určitě vnímají,  jak se v posledním období vyvíjelo počasí,  kdy nás nejprve totální nedostatek sněhu donutil ke změně lokality z původně plánovaného golfového areálu v Janově na ski areál Loko Teplice v Novém Městě v Krušných horách. Byla to změna zásadní a zejména logistisky velice náročná.  Přelom starého a Nového roku jsme pak s partou nejvěrnějších začali na místě připravovat závodiště. Vše se celkem dařilo, sníh byl a týden před závodem bylo vše připraveno. Ovšem příroda opět ukázala, kdo je tady pánem a po oteplení a vytrvalém dešti nám většina naší práce uplavala. Pak jsme do poslední chvíle sledovali předpověď  a v nejzažším možném termínu i s rizikem potvrdili, že se závody budou konat. Vzhledem k pracovním i studijním povinnostem se pak na nové základní přípravě ve všední dny a noci podílel jen minimální tým, který v nově napadaném mokrém sněhu opět připravil základ závodiště. Od sobotního rána pak již s podporou kompletního rozhodcovského a pořadatelského týmu finišovali poslední přípravy před prvním závodem.

Po třetině závodu opět počasí dokázalo, co umí a zbytek se odjel za hustého sněžení. Následkem toho došlo i posunu ve zpracování výsledků, než se podařilo dešifrovat zápisy rozhodčích na rozmočených papírech. Přes noc se soboty na neděli pak napadlo dalších 20 cm sněhu a my začali nedělní závod připravovat takřka celý znovu. Ale i to se podařilo a tak po závěrečném vyhlášení výsledků jsme mohli zkonstatovat, že organizace prvního letošního celostátního závodu je za námi. Pak ještě následovalo veliké uklízení vybavení celého závodu.

Ještě nějakou dobu sice strávíme na finálovém uzavření této akce. ale to hlavní je za námi.

Jak už to v závěru takovýchto akcí bývá, nebyl čas poděkovat všem co se na organizaci této akce podíleli.

Takže závěrem alespoň touto formou ještě jednou děkujeme všem, kdo se na přípravě i na vlastním závodě podíleli - rozhodčím, pořadatelům, kamarádům, členům klubu a dalším a dalším. Samostatné poděkování pak patří lyžařskému oddílu Loko Teplice za pronájem areálu a techniky.

Samozřejmě nejenom jsme závod organizovali, ale měli jsme tam i své závodníky. Hodnocení sportovních výkonů se zde objeví nejspíše od trenérů.

Velké množství fotografií z této akce najdete v nejbližší době v našem fotoalbu.