Jdi na obsah Jdi na menu
 


Těžký souboj s profesionály.

Včera pozdě večer se vrátila naše výprava z Mistrovství Evropy v letním biatlonu, které proběhlo na Slovensku v Osrblie. Oproti loňskému roku, kdy česká výprava přivezla z italského Martellu několik medailí včetně dvou titulů mistryně Evropy Pavly Schorné a kdy do našeho klubu přivezla bronz za štafetu Lada Nebeská, letos náš tým vyšel medailově naprázdno. Konkurence v letošním roce byla obrovská, na startu se představili závodníci 12-ti států a ve většině týmů startovali profesionální sportovci četně olympijské vítězky Anastazie Kuzminové ze Slovenska. Český výběr složený z převážně amatérských sportovců tak měl těžkou pozici. Nejlépe se individuálně dařilo Pavle Schorné, která obsadila čtvrté resp.šesté místo a čtvrté místo si připsala i smíšená štafeta mužů a žen.

Náš klub na Mistrovství Evropy reprezentovali Lada Nebeská a Martin Přibyl. V pátečním sprintu nevyšla Martinovi Přibylovi ideálně střelba a šest trestných kol ho zařadilo na 31.místo. Lada Nebeská i přes celkem slušnou střelbu obsadila 24.místo. Sobotní stíhací závod přinesl zlepšení ve střelbě Martina Přibyla a ten se tak posunul na 26.místo. Lada Nebeská se ve stíhačce postupně posunovala pořadím vzhůru, ale zdravotní kolaps ji donutil po třetí střelbě ze závodu odsoupit. Do nedělní smíšená juniorské štafety pak nastpoupili oba naši reprezentanti. Lada vzhledem ke zdravotním obtížím měla za úkol doběhnout svůj úsek a to splnila. Martin pak předvedl svůj nejlepší výkon na Slovensku, když v celém závodě jen dvakrát dobíjel a celkově měl třetí nejlepší čas mezi juniory, přičemž v porovnání s muži byl pátý a porazil by tím i slovenské biatlonové reprezentanty Matiaška a Kazára. Nakonec česká juniorská štafeta ve složení Jurčová, Nebeská, Přibyl, Krupčík obsadila 6.místo. 

Mistrovství Evropy je tedy za námi. Za odvedené výkony je potřeba našim reprezentantům poděkovat. Od dalším osudu letního biatlonu na mezinárodní scéně se nyní bude rozhodovat na kongresu federace IBU v září a musíme věřit, že i v budoucnu budeme mít své reprezentanty na takovýchto soutěžích.

Fotogalerie z Osrblie se objeví v nejbližších dnech.