Jdi na obsah Jdi na menu
 


 V  Bystřici se nám daří.

 

Druhé kolo Českého poháru hostila jako už po mnoho let Bystřice pod Hostýnem. Závody v této lokalitě se nám tradičně daří a patří mezi naše oblíbené závodiště. Jestliže jsme v loňské sezóně odtud přivezli šest medailí, letos se nám to povedlo navýšit ještě o dvě.

100_6453.jpg

Zlatý double si zde po loňsku zopakoval Martin Přibyl, tentokrát mezi juniory a nenechal nikoho na pochybách, že se chce nominovat na letošní Mistrovství Evropy do slovenského Osrblie. Dvě bronzové mezi juniorkami patřily Ladě Nebeské a je jen škoda nevydařené střelby, protože to mohlo být ještě lepší. I ona ještě bude bojovat o nominaci na červencové Mistrovství Evropy. Další dvě bronzové medaile přidal i Tomáš Fúsek mezi muži C a i on potvrdil, že chce bojovat o nejlepší medailové příčky na nadcházejícím Mistrovství ČR v Letohradě. Po bronzové medaili pak ještě přidala žákyně C Eva Vaňková a muž B Milan Novotný.

Vzestupná tendence ve výkonech se projevila i u dalších našich sportovců. Těsně pod stupni zůstali v nedělním rychlostním závodě Natálka Bártová (žákyně B) a František Rychnovský (muži B). Tomu na třetího Milana Novotného scházelo dokonce jen 0,7 vteřiny a na druhé místo 0,8 vteřiny. Šestá místa pak patřila Áňě Trpišovské (žákyně C) a Adéle Burdové (juniorky). Svým výkonem potěšila i Zdeňka Švirlochová, která si vyběhla jako další z našich sportovců postup na Mistrovství ČR.