Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní sezóna začala.

I když má každý z našeho klubu v letošní zimě naježděno prozatím minimum kilometrů na lyžích - sezóna nečeká a tak o tomto víkendu začala prvním kolem Českého poháru v kategorii dorostu a dospělých v Harrachově.100_7384.jpg

Ve čtvrtek jsme si ještě za mrazivého počasí zkusili první závody v Děčíně ve sprinu a víkend pak v celé Evropě poznamenalo silné otepletní, teploty kolem nuly a střídavě déšť a sníh. I v Harrachově jsme podobné podmínky stihli, ale nejsme z cukru a tak se závodilo. V sobotu byl na programu zvláštní experiment ve formě závodu se štafetovou střelbou na štafetových tratích se skupinovými starty. No už název napovídá co to bylo asi za dílo. Na startu se představilo celkem pět našich zástupců. Ve veteránských kategoriích obsadil 6.místo František Rychnovský a 9.místo Igor Gálus. V nejsilněji obsazené kategorii staršího dorostu pak obsadil Jan Válka 30.místo, mezi juniory se po střelbě bez trestných okruhů prosadil Martin Přibyl na 8.místo a stejnou střelbu předvedla při svém prvním startu s malorážkou mezi mladšími dorostenkami Eva Vaňková a vyneslo jí to 7.místo.

Do nedělního rychlostního závodu jsme nastoupili již bez veteránů. Jan Vlka si tentokrát v hustém sněžení připsal Neunera (5 nezásahů) a závod dojel v závěru startovního pole, Evě Vaňkové také nevyšla ideálně střelba ale stačilo to nakonec na 6.místo. Martin Přibyl minul pouze jednou a tak si mohl zapsat dobrý výsledek. Vzhledem k brzkému odjezdu ze závodiště prozatím neznáme přesný výsledek.